Jesteś trenerem, nauczycielem, pracujesz indywidualnie terapeutycznie lub coachingowo? Chcesz w swojej pracy uwzględnić aspekt ruchu i ciała w większym stopniu niż dotąd? Możesz kupić karty i wypróbować ich potencjał. A może już grał_ś w LAB ON i wiesz, jak łatwo i bezpiecznie wprawiają ludzi w ruych? Warsztat Podstawowy może przynieść ci następujące korzyści:
- więcej sposobów wykorzystania kart
- lepsze zrozumienie, w jaki sposób w prostej rozgrywce ucieleśniają się idee neurodydaktyki
- wiedzę, jak modyfikować warianty, aby realizować cele edukacyjne , szkoleniowe i rozwojowe
- otwarcie na informacje płynące z ciała w ruchu
- doświadczenie w przechodzeniu przez Indywidualne Procesy Ruchowe
Rola doznań cielesnych i doświadczanie somatyczne są coraz bardziej doceniane i wykorzystywane przez wiele metod. Świadomość ruchu w połączeniu z aktywnością psychiczną: myślami, emocjami, przeczuciami, otwiera nowe przestrzenie dla pogłębiania kontaktu z sobą i odkrywania istotnych przekazów pochodzących z nieświadomości. Doświadczanie języka ruchu, rozumienie informacji przezeń przekazywanych stanowi pomost między naturą w postaci własnego ciała i kulturą kształtującą nasze widzenie i rozumienie świata.
Ludzie różnią się poziomem świadomości ciała. Mają też różną otwartość na ruch spontaniczny. Dlatego też bardzo ważne jest, w jaki sposób zapraszamy uczestników do doświadczeń ruchowych. Wrzucenie ich zbyt szybko na głęboką wodę może przynieść odwrotny skutek. Dlatego właśnie używanie odpowiednich sformułowań, dobieranie poziomów trudności do możliwości uczestników/klientów jest tak ważne.
Za kartami ruchowymi LAB ON stoi ogromna wiedza dotycząca praktycznie wszystkich aspektów ruchu. Na warsztacie dotkniemy tych jej fragmentów, które mogą być najbardziej przydatne w pracy z innymi ludźmi.
Jeśli nie jesteś edukatorem, ani „pomagaczem”, ale czujesz potencjał ruchu i doznań psychosomatycznych, warsztat pomoże ci
- zwracać większą uwagę na aspekty ruchu, jego znaczenie i świadome ukierunkowywanie swoich eksploracji ruchowych
- budować i przechodzić Indywidualne Procesy Ruchowe
- budować przestrzeń akceptacji i współpracy podczas gry LAB ON z rodziną i/lub znajomymi