Podstawy – Esencja Qi gong

Seminarium Podstawowe to okazja, by poznać i doświadczyć najważniejszych taoistycznych technik  pracy z ciałem i umysłem. Są one fundamentem do bardziej zaawansowanych praktyk umożliwiających powiększanie wewnętrznej mocy i uaktywnienie pełnego potencjału samoleczenia i autoregulacji, które ma każdy żywy organizm.

Korzyści, które możesz odnieść dzięki tym jednodniowym zajęciom:

  • Poznasz proste metody kontaktu z własnym ciałem ułatwiające zachowanie zdrowia, oraz odbieranie wczesnych znaków zaburzenia równowagi, zanim jeszcze zmienią się w chorobę.
  • Nauczysz się jak harmonizować ciało i umysł, by współpracowały dla ogólnego dobrostanu.
  • Doświadczysz pozycji ciała i oddychania, które zmieniają samopoczucie  umożliwiając osiąganie równowagi emocjonalnej, jasności myślenia i pewności co do własnych potrzeb.

Techniki, których uczymy.

  • Wewnętrzny Uśmiech ułatwia odzyskiwanie pogody ducha dzięki serdecznemu podejściu do własnego organizmu
  • Orbita Mikrokosmosu harmonizuje działanie ciała i umysłu wykorzystując krążenie energii Chi w meridianach
  • Żelazna Koszula umożliwia regulację kręgosłupa co ma wpływ na pozycję ciała i pracę systemu nerwowego. Uodparnia na stres budując poczucie równowagi w ciele.
  • 6 Uzdrawiających Dźwięków wspiera główne narządy wewnętrzne zgodnie z zasadami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

W metodzie Universal Healing Tao stworzonej przez Mantaka Chia taoistyczna wiedza, zasady Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i praktyki Qigong zostały opracowane wg zachodnich standardów przekazywania wiedzy. Rozumiejąc zasady i wiedząc, na co powinniśmy zwracać uwagę, przyspieszamy wystąpienie odczuwalnych efektów praktyki. Odczucia te budują świadomość ciała pozwalającą dostrzec negatywne nawyki, które zakłócają przepływ sił witalnych. Stan ciała wpływa na nasz nastrój i samopoczucie, więc wraz ze zmianą nawyków pojawia się nowa jakość życia.

Jeśli masz doświadczenia z ćwiczenia qi gong (chi kung), tai chi, techniki z seminarium wzbogacą Twoje rozumienie i pokażą możliwości zastosowania w codziennym życiu dla osiągania dobrostanu.