Elementor #851

Rozwój we dwoje

Bycie razem  ewoluuje z czasem. Zazwyczaj na początku jest fascynacja, zauroczenie i nadzieja. Później pojawiają się kłopoty i to, co było ekscytujące w codziennym życiu staje sie trudne, nieprzyjemne i obciążające. wielokroć dochodzi  poczucie niezrozumienia, niemożności porozumienia, a nawet nawiązania głębokiej, intymnej, bezpiecznej więzi.

Bezsilność, smutek, złość , zmęczenie i zniecierpliwienie stają się codziennym doświadczeniem bycia razem. W ucieczce od tego, co nieprzyjemne sporo osób opuszcza zwiazek, lecz nie wszystkim udaje się znaleźć partnera/ partnerkę z którą bycie jest łatwiejsze po poczatkowym okresie fascynacji.

Dodatkową trudnością często jest fakt, że dyskomfort nie pojawia się z taką samą intensywnością i w tym samym czasie u obojga partnerów. Lekceważenie sygnałów, deprecjonowanie odczuć, stanów jest częstym sposobem wypierania trudności. Gdy pojawiają się decyzje odejścia, na ratowanie bywa już za późno.

Bycie razem to najgłębsze przekraczanie własnego egoizmu

Możemy nauczyć się co to znaczy być z drugą osobą naprawdę blisko. Otwierać się, dawać i dostawać wsparcie. Pokazywać swoje słabości, wzmacniać i inspirować się nawzajem.

Jeśli nie mieliśmy dobrych wzorców, albo uksztłtowały nas bolesne przeżycia może być nam trudniej znaleźć bezpieczny styl budowania więzi. Jest wiele form, w których możemy skorzystać z pomocy z zewnątrz. Do takiej pomocy was zapraszamy.